4 עיצובים מודרניים לשרשראות יהלומים ב2021

"יהלומים הם החברים הכי טובים של אישה" – סלוגן זה לא נפוץ סתם, שרשרת יהלומים היא הדרך המושלמת להקפיץ את הלוק, ולתת לנו הילה של יוקרתיות ושיקיות.

בשנים האחרונות נכנסו הרבה חידושים מודרניים לשרשראות ההיסטוריות (וההיסטריות).

 כאן תמצאו 4 עיצובים מודרניים לשרשראות היהלומים שלעולם לא יצאו מהאופנה.

 

יהלום אחד

שרשרת בעלת יהלום אחד בולט ומרכזי היא שרשרת שלעולם לא תצא מהאופנה. בדרך כלל משקל היהלום שבשרשרת הוא 0.5 קראט (0.1 גרם). היהלום שבשרשרת יכול להגיע בצורות שונות לדוגמה עיגול או טיפה. בשרשראות מסוג זה ישנה נטייה לא להוסיף עיטורים מזהב מסביב ליהלום כדי להשאיר את הפוקוס על היהלום, כך שמה שמגדיר את היוקרתיות של שרשרת זו הוא גודל היהלום ואיכותו. תכשיט כזה יתאים לכול בגד ולכול אירוע וזה מה שמעניק לו את ה- על זמניות שלו.

 

שרשרת וינטג'

כיום לקחו את סגנון שרשראות הוינטג' הצבעוניות והמרשימות, בהן יש מאפיינים מהתקופה הוויקטוריאנית, ועידנו אותן כדי להתאים אותן לתקופה של היום. כדי ליצור תחושה של בית המלוכה במקום למלא את התכשיט ביהלומים ואבני חן, משתמשים כיום במוטיב מרכזי של אבן חן או יהלום צבעוני מרכזי. את היהלום המרכזי עוטפים ביהלומים שקופים ועיטורים מזהב. הצבעוניות שבשרשרת ושילוב היהלומים הם שמשרים עלינו תחושה של מלכותיות. שרשראות מסוג זה מתאימות לנשים שאוהבות פיסים וינטג'ים. שרשרת זו בגלל שהיא מעבירה תחושה של נוסטלגיה – מתאימה לכול תקופת זמן.

 

יהלומים מפוזרים

עיצוב מודרני שתופס תאוצה לאחרונה, הוא שרשרת שבה היהלומים משובצים לאורך השרשרת במרחקים שווים. היהלומים יכולים להתפרס על כול השרשרת או רק במרכזה. מקובל שמשקל היהלומים המשובצים הוא משקל כולל של בין 0.25 קראט ל0.55 קראט. היהלומים יכולים להיות בצורת עיגול, בצורת טיפה או בצורות שונות. בנוסף לכך היהלומים יכולים להיות כתליון "הנופל" מהשרשרת או להופיע כמעין חוליה של השרשרת. שרשרת מסוג זה מתאימה לנשים שאוהבות מראה עדין אך גם לשלב כמה יהלומים.

 

תליון זהב בעיטור יהלומים

עיצוב מודרני נוסף שחדר לתודעה שלנו, הוא שרשרת אליה מצורף תליון זהב משובץ יהלומים. עיצוב התליון לרוב יהיה בצורת דמות כמו פרח, פרפר, ילד ועוד. על התליון משובצים יהלומים קטנים. היהלומים משובצים על כול התליון, מפוזרים על התליון או משובצים במקום אסטרטגי (לדוגמה: יהלומים קטנים משובצים על תליון בדמות ילד במיקום המדמה את עיניו). בשרשראות מסוג זה היהלומים הם לא הדבר המרכזי בשרשרת אלא התליון. שרשראות אלה יתאימו בעיקר כמתנה, מכיוון שאפשר לבחור תליון שמתקשר לאדם או למועד שבגללו הענקו את המתנה. לדוגמה תליון של ילד לאחר לידה של אם, תליון של ורד לאישה שמה ורד ועוד.

 

טבעת יהלום

אולי יעניין אותך גם